اخبار

دوشنبه, ۲۲ مرداد,۱۳۹۷

خراسان رضوی یکی از پایگاه‌های ملی شنا است

مجید مشتاق عشق گفت: هیئت شنای خراسان رضوی به عنوان یکی از چهار پایگاه ملی ایران انتخاب شده و نیاز نیست شناگران استان برای اردوی تیم ملی به تهران بروند.

دوشنبه, ۲۲ مرداد,۱۳۹۷

جشنی برای ورزش های آبی در چالوس برگزار می‌شود

مدیرعامل جامعه ورزش چالوس گفت: چالوس میزبان جشنواره ورزش های آبی و ساحلی است.

دوشنبه, ۲۲ مرداد,۱۳۹۷

اعزام تیم ملی شنا به ترکیه

تیم ملی شنای ایران برای حضور در رقابت های ترکیه با ۳ شناگر عازم این کشور می شود.

پنجشنبه, ۱۱ مرداد,۱۳۹۷

مراقبت از پوست و مو بعد از شنا

کلر به عنوان از بین برنده باکتری ها در استخر ها استفاده میشود و از این لحاظ کارش را خوب انجام میدهد. این ماده نیز یک سفید کننده خشن است که میتواند بر روی پوست و مو تاثیر گذار باشد. هنگامی که کلر در استخر استفاده میشود، آنرا با سایر مواد شیمیایی ترکیب میکنند تا به طور کلی ایمن شود، اما با گذشت زمان، هنوز میتواند به بافت ها و رشته های مو آسیب برساند. خوشبختانه لازم نیست برای مراقبت از پوست و موی تان از شنا کردن دوری کنید.

دوشنبه, ۰۱ مرداد,۱۳۹۷

10 ترفند شنا برای تازه کاران

شنا، یکی از محبوب ترین و دوس داشتنی ترین ورزش در فصل های گرم میباشد اما این ورزش برای یک عده از افراد که شنا بلد نیستند، کمی ترسناک و حتی اذیت کننده میباشد و همین موضوع باعث میشود که از این ورزش مهیج و لذت بخش دوری کنند. ما در این مطلب قصد داریم 10 نکته مهم و کاربردی برای استفاده افراد تازه کار در این رشته ورزشی ذکر کنیم تا با از بین بردن ترس ها و مشکلات احتمالی بتوانند از این ورزش هیجان لازم را داشته باشند. با ما همراه باشید.

یکشنبه, ۳۱ تیر,۱۳۹۷

چگونه مسافت های طولانی را شنا کنیم؟

شنا در مسافت های طولانی یک فعالیت استقامتی است که معمولا مسافت های 10 تا 25 کیلومتر مسابقات شنای در آب های آزاد است. با توجه به احتمال وقوع یک سری حوادث خاص در این نوع شنا ها، تکنیک ها و آموزش هایی وجود دارد که احتمال به وقوع پیوستن این حوادث را کاهش میدهد. این تکنیک ها شامل توانایی روی آب ماندن و سرعت برای فواصل طولانی و همچنین افزایش ظرفیت هوازی است.

چهار شنبه, ۲۷ تیر,۱۳۹۷

میخواهید لاغر شوید؟ شنا کنید!

سوال اساسی این است که آیا میتوان به وسیله شنا کردن وزن کم کرد در صورتی که فقط چند کالری بسوزانید؟ ما نگاهی به این موضوع داشته ایم که چگونه شنا میتواند شما را به وزن ایده آل خود برساند. شنا به شما کمک میکند که کالری بسوزانید، وزن از دست بدید و اینکه یک فشار بسیار جزئی به بدنتان وارد کنید. شنا همه عضلات اصلی را درگیر میکند و قوای عمومی بدن شما را افزایش میدهد و شما را لاغر میکند. شما میتوانید از استخر های قهرمانی استفاده کنید و یا در طول چند سال متوالی از استخر های محلی استفاده کنید و از ان ها لذت ببرید.

دوشنبه, ۲۵ تیر,۱۳۹۷

آموزش شیرجه و استارت

قبل از اینكه استارت آموزش داده شود و از شاگرد كارآموز خواسته شود كه به مانند شناگران ماهر استارت مسابقات را تمرین كنند لازم است كه ابتدا روش شیرجه رفتن های ساده را به او آموزش دهیم. در حقیقت لازم است كه یاد بگیرد به چه روش بایستی با آب برخورد نماید ، بیشتر افراد در اولین تجربه شیرجه خود كمی وحشت دارند ولی پس از چند بار تمرین به روش صحیح این دلهره از بین می رود.

شنبه, ۲۳ تیر,۱۳۹۷

شنا بلد نیستید؟! در آب راه بروید!

هرکدوم از ماها تجربه راه رفتن با سرعت زیاد در آب را داشته ایم و این فرصت را داشته باشیم که سرعت حرکت در آب را تجربه کنیم. این فرضیه در مورد پیاده روی در آب است که یک فعالیت موثر و آسان برای یادگیری شنا است که نیاز به هیچ مهارت خاصی ندارد. این فرم ورزش ابعاد کمر و شانه در آب های با عمق بیشتر انجام میشود.

سه شنبه, ۰۵ دی,۱۳۹۶

مقررات شنا

توجه به توصیه های ایمنی جهت تمامی ورزشها بخصوص ورزش شنا لازم و الزامی می باشد و رعایت آنها برای سلامتی خود شما مهم است