مقالات

قانون و مقررات ورزش شنا

شنا ورزشی است که هم به گونه ای تفریحی برای پیمودن مسافت هایی در آب اجرا می شود و هم برای مسابقه و رقابت.

شنا چه برای تفریح و سرگرمی یا مسابقه و رابت ورزشی است دلخواه و محبوب که در سراسر جهان طرفداران بسیار زیادی در میان مردم دارد.

آشنایی با استخر

استخرهای موجود با توجه به نحوه استفاده به دو دسته تقسیم می شوند:

1-استخر آموزشی

2- استخر قهرمانی

استخر آموزشی

معمولا" در ابعاد 8*8 و یا 8*10 متر طوری طراحی و ساخته می شود كه الگوهای آموزشی و یا ابزارهای كمك آموزشی در آن مد نظر باشد، مثلا" عمق آن حداكثر به 1/20 متر و بصورت شیب دار به نحوی ساخته كه لا اقل یك ضلع استخر علاوه بر كم عمق بودن قسمتی از آن بصورت پلكان وارد استخر شده تا برای آن دسته از اشخاصی كه از وارد شدن ناگهانی در آب وحشت دارند مناسب باشد.

میله هایی استیل در اطراف دیواره ها و در قسمت سطح آب نصب شده كه حدود 10 سانتی متر با دیواره فاصله دارند كه برای غوطه ور شدن و آموزش دست و پا بسیار مورد استفاده قرار می گیرد ،عمق آب اینگونه استخرها قابل تنظیم است.

جدای میله استخرهای آموزشی لوازم كمك آموزشی نظیر:

 • تخته شنا به ابعاد مختلف
 • دوقلوی شنا
 • حلقه لاستیكی
 • كمربند نجات
 • بازوبند نجات
 • دماغ گیر
 • گوشی پای دولفینی(قورباغه و...  كه هر كدام موارد خاص خودش را دارد برای افراد مختلف مورد استفاده قرار می گیرد.

استخرهای قهرمانی

طول اینگونه استخرها 33/33 متر، 25 متر، 50متر وعرض آن 10-21 متر متغییر است وعمق آن كمتر از 1/80 متر نیست این گونه استخرها به دو صورت روباز یا سر پوشیده مورد بهره برداری قرار می گیرد.

در استخرهای سرپوشیده معمولا" از آب گرم استفاده می شود، ولی در استخرهای رو باز اكثر از آب سرد طبیعی بهره می گیرد.

در ضلع عرض استخر سكوهایی نصب می شود كه به عنوان سكوی استارت مورد استفاده شنا گران است این سكو ها به ابعاد 50*50 سانتی متر با شیب 10سانت به صورت ثابت یا سیار نصب می شود و ارتفاع تا سطح آب باید بین 50 تا 70 سانت باشد. دستگیره های كرال پشت باید طوری به سكو وصل باشد كه در ارتفاع 30 تا 60 سانتی متر و جلوتر از دیواره استخر نباشد، هر چهار طرف سكوها باید شماره گزاری شود و این شماره طوری نصب می شود كه اگر پشت به سكو ها بایستیم سكوی شماره 1 در طرف راست وشماره 2 بعد از آن و بقیه به همین ترتیب شماره گزاری خواهد شد .تعداد خطوط شنا (لاین) بسته به عرض استخر بین 6 تا 8 خط متغیر است، این خطوط بوسیله طنابی كه دو سر آن با قلاب هایی به دیواره استخر وصل است در طول استخر كشیده می شود روی طناب اجسام غوطه ور دو انتهای طناب با رنگ سایر قسمت ها متفاوت است. عرض هر خط شنا باید 2/5 متر باشد.

طناب نشانه برای برگشت كرال پشت باید در عرض استخر و در 1/80 سانتی بالای سطح آب قرار داشته ضمنا این طناب ها برای برگشت كرال پشت باید 5 متر از دیوار انتهای استخر فاصله داشته باشد.

خطوطی در كف استخر و در وسط خطوط شنا و به رنگ تیره كشیده شده كه عرض آن 20 سانتی متر و در طول استخر كشیده می شود و فاصله آن با دیواره عرضی 2 متر است كه به وسیله خط عرضی دیگر كه پهنای آن 20 سانتی متر است قطع می شود بصورت (T) طول این خط 1 متر است.

نور استخر باید كافی و طوری از بالا به آب بتابد كه در سر تاسر استخر نور مناسب وجود داشته باشد، برای دید بهتر شنا گران از چراغ های كه در دیواره داخلی استخر نصب می شود ولتاژ آن حدود 12 ولت است استفاده می شود.

نكات بهداشتی استخر:

در استخر های سر پوشیده به دلیل سیستم آب گرم محیط برای رشد میكروب و عوامل بیماری زا بیشتر برای استخر های رو باز فراهم است لزا علاوه بر وجود دستگاه تصفیه آب كه مداوم در حال فعالیت است و با مكش آب استخر به داخل تصفیه خانه و برگشت آن به استخر و وجود دستگاه كلرزنی اتوماتیك آب آن تصفیه و كلر زده می شود ، لازم است حتما نكات بهداشتی آن نیز رعایت گردد:

1- دیواره و كف استخر بوسیله كاشی و یا سرامیك برای شستشوی بهتر پوشانده می شود.

2- لبه های استخر نسبت به سطوح اطراف آن كمی بر آمده و شیب آن به طرف داخل استخر است. تا آب های سطحی با برخورد به برآمدگی ها وارد استخر نشود (شیب دار بودن لبه بخاطر جلوگیری از مواج شدن آب است)

3- قبل از ورود به استخر گرفتن دوش و زدن شامپو به منظور رعایت نظافت آب استخر ضروری است.

4- پس از خاتمه و خروج از استخر جهت نظافت شخصی زدن صابون و شامپو و گرفتن دوش ضروری است.

5- حد فاصل بین رختكن و استخر و قبل از ورود به آن حوضچه آب كلر قرار دارد كه برای ضد عفونی كردن پاها استفاده می شود.

6- علاوه بر زدن شامپو پیشنهاد می شود حتما لای انگشتان دست و پا ها و زیر بغل هم با صابون شسته شده تا مانع از رشد میكرب و قارچ شود.

7- برای استفاده صحیح استخر و رعایت حقوق دیگران توجه به نكات بهداشتی و ایمنی كه در تابلو ها و اعلائم هشدار دهنده نصب و اعلان می شود ، هم چنین گوش دادن به تذكرات ناجیان غریق استخر ، محیطی دلنشین و نشاط آور و شنای در آن موجبات خاطر اطمینان كسانی است كه از استخر وحشت دارند .

آشنایی با رشته ها و مواد مختلف شنا:

در كلیه مسابقات رسمی و بین المللی 4 نوع با استیل های زیر مورد استفاده قرار می گیرد:

1- شنای آزاد ( هر نوع شنایی می تواند باشد بجز كرال پشت - قورباغه - پروانه)

2- كرال پشت

3- شنای قورباغه

4- شنای پروانه

این چهار شنا از رده های مختلف سنی با متراژهای مختلف بر گزار می شود، در بر گزاری مسابقات رسمی سه رده سنی وجود دارد:

نوجوانان در سنین : زیر ده سال - 11 و 12 سال - 13 و 14 سال

جوانان در سنین : 15 و 16 و 17 سال

بزرگسال (عموم) در سنین: 18 به بالا

علاوه بر مسابقات انفرادی مسابقاتی نیز بصورت امدادی ( 4 نفره ) مختلط - آزاد بر گزار می شود در مسابقات امدادی ( مختلط امدادی ) حتما باید از 4 شناگر استفاده شود كه نفر اول آن كرال پشت - نفر دوم قورباغه و شناگر سوم پروانه و آخرین شناگر شنای آزاد انجام دهد . در شنای مختلط انفرادی یك شناگر كه شنای اول آن پروانه شنای دوم آن پشت و دو شنای آخر قورباغه و آزاد می باشد.

مواد مسابقه دو سال:

50 متر آزاد - 50 متر قورباغه - 50 متر پشت - 50 متر پروانه - 50 * 4 آزاد انفرادی و تیمی

مواد مسابقه 11 -12 سال:

 50 متر آزاد - 100 و 200 آزاد - 100 قورباغه - 100 پشت - 100 پروانه - 200 مختلط انفرادی - 10*4 تیمی مواد مسابقات13 - 14 سال:

 100 و 200 و 400 آزاد - 100 و 200 قورباغه - 100 و 200 پشت - 100 و 200 پروانه - 50 * 4 مختلط انفرادی - 100 * 4 آزاد تیمی 100 * 4 مختلط تیمی

موارد مسابقات 17 - 16 - 15 سال:

شنا 100 و 200 و 400 و 500 آزاد - 100 و 200 پشت - 100 و 200 قورباغه - 100و 200 پروانه - 50*4 و 100 * 4 مختلط انفرادی - 100*4 و 200 * 4 مختلط تیمی

یك شناگر می تواند در همه موارد بالا شركت كند واز هر تیم در هر مواد 2 نفر بیشتر نمی توانند شركت نمایند.

مقررات برگزاری مسابقه:

در هر مسابقه شنا اگر بصورت كشوری ورسمی برگزار شود حداقل 30 داور نیاز دارد كه این تعداد را در مسابقه داخلی می توان به 15 - 10 نفر كاهش یابد.

داوران مسابقه شامل:

 • سر داور 1 نفر
 • استارتر
 • داوران وقت نگهدار برای هر خط 3 نفر
 • سرپرست وقت نگهداران
 • داور برگشت
 • سرپرست داوران برگشت2 نفر
 • داوران استیل 2 نفر
 • داور برگشت در ابتدا وانتهای استخر 1 نفر
 • منشی كل 1 نفر
 • هماهنگ كننده 2 نفر
 • گوینده 1نفر
 • داور رده بنده دست كم برای هر خط 1 نفر
 • سر پرست داوران رده بندی

وظایف سرداور:

كه بر كل مسابقات و داوران و وقت نگهداران نظارت دارد و شروع مسابقه را به استارتر اعلام می كند و هم چنین تصمیم گیری نهایی در مورد مسائلی كه درمسابقه پیش می آید با اوست. در آغاز مسابقه سر داور با زدن چند سوت كوتاه به شنا گران علامت داده تا لباس های اضافی را خارج و آماده شوند، سپس با زدن یك سوت ممتد از شناگران دعوت می كند تا پشت سكوی استارت قرار گیرند (در شنای پشت پس از شنیدن سوت ممتد شنا گران وارد آب می شوند ) پس از آماده شدن شناگران و داوران وقت نگهدار با بالا بردن دست بصورت كشیده به استارتر علامت می دهند.

وظایف استارتر:

كنترل شناگران را بعهده گرفته وهر شناگری كه مرتكب یكی از خطا های زیر شود به سرداور گزارش می نماید:

1- از استارت خود داری نماید.

2- عمدا"از قوانین اطاعت نكرده باشد.

3- در هنگام استارت باید در كنار استخر و در فاصله 5 متری از سكوی استارت بایستد، تا وقت نگه داران بتوانند علامت استارت را ببینند و هم شناگران علامت استارت را بشنوند.

وظایف داور وقت نگه دار:

كنترل زمان و دقت انجام هر خط بعهده اوست او با صدای سوت استارتر تایمر را به كار انداخته و تا زمانی كه در پایان هر مسابقه یك قسمت بدن شناگر به دیواره پایانی برخورد و یا تماس حاصل نماید او وقت را می خواباند و سپس زمان شناگر را روی برگه مخصوص ثبت ركورد نوشته به سر داور تحویل می نماید.

وظایف داوران استیل:

كه در طول استخر قرار دارند چنانچه شناگران از استیل مربوط به هر شنا خود داری نموده و دست و یا پای شناگر حركتی غیر از استیل مربوط انجام دهد علت خطا را نوشته و به داور گزارش می دهد.

داوران رده بندی:

كه انتهای استخر قرار دارند مراقب تماس بدن شناگر به خطوط مربوط می باشند تا تعیین نمایند شناگر كدام خط زودتر از بقیه به خط پایان رسیده است و شناگران بعدی كدامند.

منشی كل:

نتایج مربوط به شناگران را در برگه مخصوص ثبت نموده و نتایج كل در چند نسخه تهیه و به هیئت و یا كمیته برگزار كننده تحویل می نماید.

نحوه امتیاز بندی:

در استخرهایی كه 6 سكو دارد مقام اول 7 امتیاز - مقام دوم 5 امتیاز - مقام سوم 4 امتیاز - مقام چهارم 3 امتیاز - مقام پنجم 2 امتیاز و مقام ششم 1 امتیاز كسب خواهد كرد.

در استخرهایی كه سكوهای آن 8 تا است به نفر اول 9 امتیاز تعلق خواهد گرفت در مجموع شنا های انجام هر شناگر امتیازات آن پشت و محاسبه می شود و مقامهای اول تا ششم اعلام می شود.

همین روش برای مسابقات تیمی نیز انجام می شود (امدادی) با این تفاوت كه تیم اول 14 امتیاز و تیم دوم 12 امتیاز و الی آخر.

منبع: آسونیک

0
۰۷ اسفند, ۱۳۹۶

نحوه صحیح شنا کردن (قسمت اول)

یادگیری نحوه شنا کردن و زمانی که شما نمی دانید چه کاری باید انجام دهید، می تواند ترسناک باشد. نگران نباشید، وسائلی هست که میتونید تهیه کنید تا یاد گیری شنا برای شما کمتر دشوار باشد. هنگامی که از آن وسیله آویزان می شوید، شنا به یک نسیم تبدیل خواهد شد.
سعی کنید بر ترس خود غلبه کنید. بسیاری از مردم یاد می گیرند چگونه شنا کنند، چون آنها از غرق شدن می ترسند. اگر که غرق شدن اتفاق بیافتد، بیشتر آن ها را میتوان با اقدامات ایمنی ساده جلوگیری کرد. هر زمانی که شما در حال شنا کردن هستید، این دستور العمل ها را دنبال کنید و احتمال غرق شدن در آب به طور چشمگیری کاهش پیدا میکند:

 • هیچوقت تنها شنا نکنید. همیشه با یک فردی که شناگر قوی است شنا کنید، اگر نه با چندین نفر دیگر، یا که از گروه حفاظت یا غریق نجات اون منطقه یا استخر بخواهید که شما را همراهی کند و منطقه ای که گروه غریق نجات دارند، بهترین منطقه برای شنا کردن هستند.

 • در آب های جاری یا رودخانه ها شنا نکنید. اگر که می خواهید در رودخانه یا دریا شنا کنید، باید یاد بگیرید که سریع تر از آن ها باشید. اگر میخواهید یاد بگیرید که در این مناطق شنا کنید، اطمینان حاصل کنید با فردی همراهتان هست که میداند چه کاری انجام دهد و مطمئن باشید که در صورت بروز حادثه میتواند شما را از آن محل خارج کند.

 • در جایی از آب شنا کنید که می توانید خود را در آن عمق اداره کنید. هنگامی که شما در ابتدا یاد می گیرید که چگونه شنا کنید، به آب هایی عمیق تر که می توانید در آن بمانید، سرمایه گذاری نکنید. به این ترتیب اگر چیزی نابود شود، به سادگی می توانید بایستید و به راحتی تنفس کنید.

 • اجتناب از شنا کردن در آب و هوای غیر منتظره. شنا کردن زیر آبشارها می تواند لذت بخش باشد. اما اگر شنیدید یا حس کردید که طوفان آغاز شده است، سریعا از آب خارج شوید. بدون در نظر گرفتن مهارت شنای خود، این قانون را دنبال کنید. در آب های بسیار سرد اصلا شنا نکنید. چون آب های سرد باعث منقبض شدن عضلات می شود و باعث می شود حرکت دست و پای شما ناگهان دچار مشکل و دشوار شود.

 • خود را روی آب شناور کنید. هنگامی که شما در آب هستید، به کناره های استخر یا یک حوضچه تکیه کنید و پاهای خود را روی آب بلند کنید. اگر آنها را آزاد بگذارید میبینید که روی آب شناور شده اند. شاید ایستادن روی آب کاری عجیب و غریب باشد اما شما می توانید دهان و ریه های خود را پر از هوا بکنید و بدنتان را به صورت طی شکل (T) در بیاورید.

 • در شنا کردن هیچوقت ترس نداشته باشید. همیشه به یاد داشته باشید که اگر در عمق غیر قابل کنترل آب هستید و یا اندام خود را به راحتی نمی توانید حرکت دهید و اتفاق ناگهانی برای شما رخ داد، سریع خود را به سمت پشت به روی آب پرتاب کنید و خود را از پشت روی آب شناور کنید. اگر نمی توانید شنا کنید، خود را به اطراف پرت نکنید و سریعا شروع به نفس کشیدن بکنید. به سادگی روی آب بخوابید و کمرتان را مثل یک تکه تخت روی آب بگذارید و اجازه بدید که آب شما رو با خودش حمل کنه تا به شرایط عادی و آرامش برگردید.

 • بیرون دادن نفس را در زیر آب تمرین کنید. همونطور که در قسمت کم عمق قرار دارید، صورت خود را در آب فرو برده و نفس خود را با قدرت به بیرون بدید و سپس برگردید بالا. حباب های تنفس شما باید از آب خارج شوند. شما همچنین می توانید نفس خود را از دهان با قدرت به بیرون بدید اما در این حالت حباب های بزرگتری از آب خارج می شود.
 • اگر موقع بیرون دادن هوا از طریق بینی تان دچار مشکل شدید و احساس ناخوشایندی داشتید، می توانید با دماغ گیر آن را پوشانده و از طریق دهن این کار را انجام دهید.

 • عینک ایمنی (اختیاری) عینک های ایمنی به شما اجازه می دهد که چشمان خود را به راحتی در زیر آب باز و بسته کنید و یا به وضوح در زیر آب ببینید.
2
۰۶ اسفند, ۱۳۹۶

آب درمانی به روش ژاپنی

آب درمانی ژاپنی برای درخشش پوست و کاهش وزن

تمرین فوق العاده ای که توسط بسیاری از مردم هند و ژاپن برای درخشش پوست و کاهش وزن دنبال می شود، آب درمانی می باشد.

از بین بردن استرس، کاهش وزن، احساس تازه و پر انرژی در طول روز و هضم خوب و بهترین درمان برای پوست درخشان بعضی از مزایای اصلی آب درمانی به روشی ژاپنی هاست.

روش تمرین آب درمانی ژاپنی

1. صبح ها قبل از مسواک زدن، حدود 4 تا 6 لیوان آّب یا در حدود 160 تا 200 میلی لیتر آب مصرف کنید. این آب باید درحدود دمای اتاق باشد و یا به آرامی گرم شود تا به دمای تعادل با اتاق برسد. مصرف لیمو تازه در این آب ها اختیاری است که برای بسیاری مفید است.

2. پس از نوشیدن این آب ها، دندان هایتان را مسواک کنید. اما به یاد داشته باشید که تا 45 دقیقه حق نوشیدن یا خوردن ندارید. پس از 45 دقیقه می توانید به طور طبیعی یا غذا بخورید یا مایعات بنوشید.

3. 15 دقیقه پس از صبحانه، ناهار یا شام هرگز برای دو ساعت غذا یا نوشیدنی میل نفرمایید.

4. اگر این تمرین برایتان سخت به نظر می رسد، بین هر لیوانی که نوشیدید، چند دقیقه ای صبر کنید و بعد لیوان بعدی را میل کنید.
5. افرادی که بیماری دارند و یا به دلیل کهولت سن نمی توانند هر صبح 4 لیوان آب با هم بنوشند، روز اول یک لیوان آب بنوشند و در روزهای بعدی این تعداد را مرحله به مرحله به عدد 4 نزدیک کنند.

روش آب درمانی ژاپنی در ژاپن بسیاری از بیماری ها را درمان می کند و پس از این دوره می توانید از یک زندگی سالم لذت ببرید.
هنگامی که این درمان را شروع می کنید باید آنرا در کنار زندگی عادی خود ادامه دهید تا به بهبود برسید.
مقاله ای توسط انجمن بیماری ژاپنی در مورد آب درمانی منتشر شد که نشان می دهد بسیاری از بیماری ها به وسیله آن درمان شده یا به منظم از منظر آب درمانی بهبود یافته است.

این روش آب درمانی ژاپنی بدون هزینه است و افراد ساده و فقیر نیز می توانند از این درمان رایگان استفاده کنند. در ابتدا زمانی که شما این درمان را شروع می کنید، ممکن است دو یا سه بار ادرار اضافی داشته باشید که بعد ها به طور منظم تر تبدیل می شود.

اقدامات فوق العاده مهم که باید در نظر داشته باشید:

1. در حالت ایستاده از خوردن و نوشیدن اجتناب کنید.

2. هر شب چندین بار آب گرم شور را قبل از خواب، در دهان خود قرقره کنید.

3. هر روز حداقل یک ساعت به آرامی راه روید.

0
۰۲ اسفند, ۱۳۹۶

ماساژ بدن بوسیله چوب های بامبو

با توجه به مزایای بسیاری که برای ماساژ درمانی بامبو برای هر دو طرف (درمانگران و ماساژ گیرنده) ذکر شده است، اما شگفت آور است که این نوع ماساژ در فهرست ماساژ های آب درمانی استخر ها وجود ندارد! بامبو در چین باستان، ژاپن و اندونزی یک ابزار شفا دهنده قوی بوده است. بامبو هنوز هم نماد زندگی، انرژی، رفاه، طول عمر و باروری در فرهنگ این کشور ها است.

به طور کلی، بیش از 1200 گونه بامبو وجود دارد که همه آن ها مربوط به نیشکر و ذرت است. در حقیقت، بامبو یک چمن غول پیکر است. ساقه بامبو را می توان برش داد و اگر ریشه آن را بکارید دوباره رشد می کند. این موضوع باعث شده که بامبو یک منبع بسیار تجدید پذیر باشد. در یک زیستگاه مناسب، بامبو می تواند در 24 ساعت در حدود 30 سانتی متر رشد کند و در عرض چند سال به اندازه کامل خود رشد کند. بامبو به عنوان یکی از گیاهان چند منظوره بر روی زمین شناخته می شود و شهرت خود را از ظاهر جامع و نرم آن، و همچنین استقامت در هر شرایطی به دست آورده است.

استفاده از بامبو برای ماساژ بدن

برای استفاده در ماساژ، مجموعه ای از 7 گلدان بامبو توخالی در طول های مختلف و قطر 12 سانتی متر تا 45 سانتی متر به طور صحیح برای سلامتی و ایمنی بدن درمان می شوند.

این چوب های بامبو تمام سخت و راست هستند و در عین حال انعطاف پذیر. رنگ این چوب ها به علت پوشش سیلیس بر روی دیواره های خارجی آن است. سیلیکا عنصر ضروری برای حفظ یکپارچگی و سلامت پوست، رباط ها، تاندون ها و استخوان هاست.
جنس دیواره خارجی آن، قوی ترین منبع شناخته شده از سیلیس است و حاوی بیش از 70 درصد سیلیس آلی است که از سیلیکا 10 برابر قوی تر است. سیلیکا قوی ترین تثبیت کننده بر روی بسیاری از بافت های بدن است و ماساژ بامبو، بافت و عضلات بدن را حتی از تمرینات سخت قوی تر می کند.

برنامه های درمانی ماساژ بامبو

درمان گر ماساژ بامبو می تواند از تکنیک ها و روش های مختلف برای درمان استفاده کند. این تکنیک ها و روش ها با توجه به توانایی های درمانگر و نیاز های خاص مشتری انتخاب می شود. با توجه به نیازهای مشتری، بامبو می تواند با ماساژ تایلندی، تکنولوژی تخلیه لنفاوی و آیورودا ترکیب شود. برخی از ماساژور ها ماساژ بامبو را با طب سوزنی تلفیق می کنند و گاهی اوقات ماساژ بامبو با کوزه های بامبو ترکیب می کنند.

مزایای ماساژ بامبو

 • گردش خون را مجددا فعال می کند ( مخصوص کسانی که سکته قلبی کرده اند) و جریان آن را بهبود می بخشد.
 • سر درد های میگرنی را کاهش می دهد.
 • به بهبود کیفیت خواب و به درمان بیخوابی کمک می کند.
 • در کنترل بیماری های تنفسی نقش به سزایی دارد.
 • به درد های آرتریتی (بهبود بیماری آرتروز) به ویژه در گردن و شانه کمک می کند.
 • بهبود عملکرد سیستم عصبی بدن.
 • انعطاف پذیری مفصلی و عضله ای را افزایش می دهد.
 • باعث تقویت فعالیت سلولی برای ترمیم و تغذیه پوست می شود.
 • کمک به حذف اسید لاکتیک از عضلات برای کاهش دردهای عضلانی
0
۳۰ بهمن, ۱۳۹۶

چند مزایای پنهانی شنا کردن

چندین مزایای پنهانی شنا

1. شنا، بهبود روابط اجتماعی:

شنا ورزشی بسیار اجتماعی است. شناگران در هر سنی می توانند با هم در یک کلاس، با یکدیگر تمرین کنند یا با مربی در استخر کار کنند. حتی اگر شما یک استخر در خانه داشته باشید، این جایی است که شما با دوستان و خانواده تان جمع آوری می کنید. تحقیقات نشان می دهد که ورزش و همبستگی با هم باعث بهبود سلامت روان می شود. این مطالعات نشان می دهد که که شرکت کنندگان در این ورزش، از سطح پایین تر اضطراب و افسردگی نسبت به سالان برخوردارند.

2. شنا به هدف گراها می پردازد:

شناگران در زندگی شخصی و حرفه ای خود هدف قرار می گیرند. شنا به بچه ها و بزرگسالان آموزش می دهد که تلاش کردن را یاد بگیرند.

3. کودکانی که شنا را یاد می گیرند، قبل از بزرگسالی فعال می شوند:

شنا فعالیت مهمی است که به مبارزه با چاقی کودکان کمک می کند و لذت بخش است. شنا همه ی سه عامل فعالیت بدنی را تقویت می کند که بچه ها را سالم نگه میدارد، استقامت قدرت و انعطاف پذیری. شنا کودکان را با ابزار مهارت ها و فداکاری ها برای حفظ زندگی سالم به عنوان بزرگسالان فراهم می کند.

4. شنا کردن باعث می شود که شما دقیق تر شوید:

ورزش منظم، مانند شنا، عملکرد حافظه و مهارت های تفکر را بهبود می بخشد. این نه تنها برای کلاس و کار بلکه برای ما نیز بسیار مفید است. ورزش منظم التهاب و مقاومت به انسولین در مغز را کاهش می دهد که موجب رشد سلول های جدید مغز می شود. شنا همچنین باعث خلق و خوی، اضطراب و استرس می شود که توانایی مغز را برای فکر کردن بیشتر، موثر می کند.

5. شنا مهارت های تیم سازی را آموزش می دهد:

شناگران در تیم ها و یا در کلاس های شنا دارای مهارت های تیم سازی بهتر هستند. شناگران یاد می گیرند با هم کار کنند، یکدیگر را تشویق کنند، ارتباط برقرار کنند و رهبران شوند. تمام این مهارت ها به رهبران موثر در بزرگسالی تبدیل شده است. مهارت های تیم سازی گروهی، جهت گیری هدف، الهام، توسعه استراتژی و هماهنگی را تشویق می کنند که این همه در حرفه های موفق و روابط حرفه ای می شود.

6. شنا کردن کالری بیشتری از پیاده روی می سوزاند:

هنگامی که شما شنا کردن را با دویدن مقایسه می کنید، متوجه خواهید شد که شنا کردن از شما بیشتر کالری می سوزاند تا دویدن.

شما یک ساعت پس از شنا کردن حدودا 715 کالری می سوزانید که این مقدار در دویدن حدود 606 کالری است.

0
۲۸ بهمن, ۱۳۹۶