چهار شنبه, ۲۷ تیر,۱۳۹۷

میخواهید لاغر شوید؟ شنا کنید!

سوال اساسی این است که آیا میتوان به وسیله شنا کردن وزن کم کرد در صورتی که فقط چند کالری بسوزانید؟
ما نگاهی به این موضوع داشته ایم که چگونه شنا میتواند شما را به وزن ایده آل خود برساند.
شنا به شما کمک میکند که کالری بسوزانید، وزن از دست بدید و اینکه یک فشار بسیار جزئی به بدنتان وارد کنید. شنا همه عضلات اصلی را درگیر میکند و قوای عمومی بدن شما را افزایش میدهد و شما را لاغر میکند. شما میتوانید از استخر های قهرمانی استفاده کنید و یا در طول چند سال متوالی از استخر های محلی استفاده کنید و از ان ها لذت ببرید.
این تصمیم شماست که چقد میخواهید در این کار پیشرفت کنید و به پیشرفت خود سرعت بخشید.
هر سطح از شنا کردن را که انتخاب میکنید، برای شما مناسب است و هیچ وقت دیر نیست که مهارت های شنا را یاد بگیرید و یا در آنها پیشرفت کنید. شیوه آرامش ورزش شنا و استفاده از آن ها به معنای کم کردن وزن است. شنا یک ورزش سرگرم کننده نیز میباشد.

شنا چه مزایایی برای کاهش وزن دارد؟
شنا کردن کالری را میسوزاند، به همین دلیل به شما کمک میکند تا وزن خود را از دست دهید. کاهش وزن درست باعث سلامت قلبی و عروقی میشود و این ورزش به خصوص برای افراد سالمند پیشنهاد میشود. همانطور که شنا بسیاری از عضلات بدن را درگیر میکند، بالتبع آن قلب و ریه ها باید سخت کار کنند تا اکسیژن کامل به عضلات بدن برسانند. این به معنی آن است که شنا میتواند سیستم قلبی عروقی شما را تقویت کند.

هر تمرینی که باعث شود شما کمی سنگین تر نفس بکشید، خوب است; زیرا این نشانه آن است که بدنتان دارد به سختی کار میکند.
همانطور که قلب و ریه ها قوی تر میشوند، قبل از اینکه خسته شوید، میتوانید از تمرینات را طولانی تر کنید تا میزان ضربان قلب و فشار خون شما کاهش یابد.

شنا کردن منظم هنگام از دست دادن وزن، میتواند سلامت بدنتان را بالا برده و خطر ابتلا به بیماری های مزمن مانند بیماری های قلبی، دیابت نوع B، و سکته قلبی و مغزی را کاهش دهد.

آیا شنا میتواند عضلات و بدن شما را تقویت کند و بهبود بخشد؟
شنا به عنوان یکی از بهترین ورزش های هوازی دنیا شناخته شده است. زیرا کلیه گروه های عضلانی بزرگ را هدف قرار میدهد. بنابراین هر منطقه از بدن شما را هدف قرار میدهد.

4 دسته اصلی برای شنای ورزش وجود دارد:
1. شنای آزاد 2. شنای کرال سینه 3. شنای کرال پشت 4. شنای پروانه
شما میتوانید جلسات شنای خود را بر اساس تمرینات قسمت های مختلف بدنتان انتخاب کنید.

سرانجام ماجرا! اگر شنا بلد نیستید.....
اگر شنا بلد نیستید جای هیچگونه نگرانی نیست! شما میتوانید در آب راه بروید که در مطلب قبلی به طور کلی در مورد این موضوع اطلاعات در اختیار شما عزیزان قرار دادیم.
راه حل بعدی برای حل این مشکل این است که; بسیاری از مراکز تفریحی و استخر ها دارای آموزش های شنا به صورت خصوصی و گروهی میباشند که برای هر گروه سنی در نظر گرفته شده است. اغلب این آموزش ها دارای تخفیفات ویژه و باور نکردنی میباشند که این نوع تخفیفات مربوط به آموزش های شنا در آسونیک قابل دسترسی برای عموم عزیزان میباشند.

ثبت نظر