یکشنبه, ۰۸ مهر,۱۳۹۷

ساخت استخر شخصی

ساخت یک استخر 8 تا 12 هفته به طور میانگین

ساخت استخر

شما حتما رویای یک استخر خانگی را در سر خود دارید و می خواهید بدانید ساخت استخر چقدر زمان می برد؟ قبل از اینکه شما بیش از حد در رویای خود گرفتار شوید یک راهنمای گام به گام برای ایجاد یک استخر را بخوانید. ما فرایندی برای شما داریم که شما بتوانید در آینده برنامه ریزی کرده و رویای خود را عملی کنید:

طراحی 1 الی 4 هفته

ساخت یک استخر جدید با طراحی شروع می شود، بنابراین برای اولین بار با یک طراح استخر ملاقات کنید تا در مورد تصوری که برای استخر خود دارید صحبت کنید. فرایند طراحی استخر توسط تکنولوژی 3d ساده سازی می شود و برای به دست آوردن یک طراحی خوب برای استخر از چندین جهت متفاوت به طراحی نگاه می شود تاکوچک ترین نقص ها هم رفع شود.

برنامه ریزی و مجوز ساخت - 2 الی 6 هفته

در اکثر شهرها و شهرستان ها برای ساخت استخر داخل محیط مسکونی نیاز به مجوز دارد و داشتن مجوز این اطمینان را به همسایگان، مقامات شهری ومتخصصان مهندسی می دهد که شما برای ساخت استخر مراحل قانونی را طی کردید.

زمان لازم برای اخذ مجوز می تواند کاملا متفاوت باشد و از یک هفته الی بیشتر از 6 هفته طول بکشد و شما باید منتظر بمانید تا مقامات ذیربط مجوز را صادر کنند.

برخی از شهرداری‌ها مجوز را به سرعت تایید می‌کنند و شما در عرض دو هفته مجوز خود را دریافت می کنید. و در برخی مواقع مجوز شما نیازمند چندین تایید مختلف می باشد (حضور در یک جلسه هیئت مدیره برنامه ریزی وسازمان مهندسی). به همین دلیل امکان دارد چندین ماه طول بکشد تا با ساخت استخر شما موافقت گردد.

حفاری مکان استخر -  یک هفته

در حالی که معمولاً تنها یک یا دو روز طول می‌کشد تا یک تاسیسات استخر را حفاری کند ولی اگر دسترسی به محل حفر شده توسط خطوط برق یا موانع دیگر محدود شود ممکن است مشکلاتی ایجاد شود و کار کمی به عقب بیوفتد. و همچنین ممکن است سازنده استخر شما با سایر مشتریانی که زودتر از شما قصد ساخت استخر را داشته اند کار کند و نوبت شما بعد آن ها باشد.

ساخت استخر

فولاد، لوله کشی، برق - 1 تا 2 هفته

بعد از کندن گودال، زمان آن است که فولاد، مسیر یابی و لوله‌کشی را مشخص کنید، و اطمینان حاصل کنید که استخر شما برای حداکثر قابلیت اطمینان تنظیم شده‌است. چیزهای زیادی برای ایجاد نورپردازی، ویژگی‌های آب، چشمه‌های آب‌معدنی و سایر امکانات حیاط پشتی وجود دارد. این فرآیند معمولاً ۲ هفته بسته به اندازه و پیچیدگی استخر شما طول می‌کشد.

ساخت استخر

گونیت، گچ، وینیل، فایبر گلاس - 1 تا 3 هفته

در نهایت وقت آن رسیده‌است که قسمت "استخر" را نصب کنیم. بسته به نوع ساختمان شما، این فرآیند ممکن است ۱ تا ۳ هفته طول بکشد. وینیل و فایبر گلاس سریع‌تر هستند چون خط لوله تولید شده به طور مستقیم بارگیری و نصب می‌شود. استخر گونیت (بتن) کمی بیشتر طول می کشد چون نیاز به بتن ریزی دارد و این فرایند حدودا یک هفته از بتن ریزی تا خشک شدن کامل آن طول می کشد.

ساخت استخر

کف، محوطه سازی، امکانات سفارشی 1 تا 4 هفته

پس از اتمام کار استخر، ممکن است تمیز کردن محوطه، ویژگی‌های آب و یا نورپردازی سفارشی را مد نظر داشته باشید. این فرآیند معمولاً ۱ تا ۲ هفته طول می‌کشد، و می‌تواند بسته به تعداد ویژگی‌هایی که می‌خواهید اضافه کنید، طول بکشد.

ساخت استخر

منبع: آسونیک

ثبت نظر