دوشنبه, ۰۵ شهریور,۱۳۹۷

حمله‌ی فیزیکی شناگر زن چینی به شناگر کره‌ای

به گزارش ورزش سه، کمیته‌ی المپیک کره‌ی  جنوبی یک شناگر زن چینی را متهم کرده که روز پنج‌شنبه بیست و سوم آگوست در حالی که شناگران در استخر مخصوص در حال گرم کردن خود بوده‌اند به یک شناگر زن کره‌ای حمله کرده است. خبرگزاری یونهاپ کره‌ی جنوبی گزارش داد که کیم هیه جین از طرف یک شناگر زن چینی که به نام او اشاره نشده به صورت فیزیکی مورد حمله قرار گرفته است. این حادثه در مجموعه‌ی ورزشی گلورا بانگ کارنو، محل برگزاری بازی‌های آسیایی اتفاق افتاده.

حمله‌ی فیزیکی شناگر زن چینی به شناگر کره‌ای

در گزارش‌های بعدی آمده که نام شناگر چینی مورد اشاره، شن دوئو بوده است. شناگری که در رقابتهای جهانی شنای 2015 و 2017 در مواد تعقیبی مدال جهانی بدست آورده. 

کمیته‌ی المپیک کره‌ی جنوبی اعلام کرد کیم به صورت تصادفی به صورت شناگر چینی برخورد می‌کند ولی بعد شناگر چینی به او عمداً لگد می‌زند. در نهایت مربیان کره‌ای و چینی مجبور می‌شوند برای جلوگیری از درگیری بیشتر، این دو شناگر را از هم جدا کنند. 

در بیانیه‌ی کمیته‌ی المپیک کره‌ی جنوبی آمده که کیم به دلیل رفتار غیرورزشی و حمله‌ی فیزیکی ورزشکار چینی خواهان مجازات او است. کمیته‌ی المپیک کره‌ی  جنوبی همچنین اعلام کرده که کاروان ورزشی کره عذرخواهی شن را رد کرده است.

منبع: varzesh3
ثبت نظر